!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!
 
Farma Wenet
 
     
  Stručně o Farmě  
            Farma Wenet leží nedaleko centra Bromova směrem k polské hranici a existuje již řadu let - od roku 1995, ačkoli veřejností využívána je ve větší míře až někdy od roku 2012. Do té doby sloužila především školám, školkám a podobným skupinám.
          Jedná se o větší zahradu rodinného domu a přilehlé pozemky (louky) o velikosti okolo 3,5 ha ( k dispozici je však ještě více). V těsné blízkosti domu jsou voliéry a výběhy typu minizoo, za domem a dále od něj jsou výběhy řekněme napůl farmového a napůl zoologického typu - větší otevřené, s jednoduchým hrazením a několika dekorativními prvky (kameny apod.). Rozhodně to nejsou běžné pastviny nebo prostor vymezený elektrickým ohradníkem. Veškeré expozice jsou bohatě a velmi vkusně doplněné i dalšími prvky jako skalky, zahrádky, kameny, dřevěné figury a samorosty, historické zemědělské nářadí a vozíky, cestičky atd. U domu je též velká pergola, spíše by se dalo říci otevřený domek (se dvěmi stěnami).
          Prohlídka začíná právě u pergoly, od ní vpravo je průchod ke klokanům, výběhům drůbeže a četných vodních ptáků. Dále se okolo výběhu koz vracíme za dům, odkud vede cesta na nejvzdálenější část areálu - k výběhům pštrosů (emu, nandu) a kypotytníků (lamy krotké, guanako, alpaky, velbloudi, osli, kozy ovce...). Stejnou cestou je třeba se vrátit zpět k domu, kde jsou stáje kopytníků. Z druhé strany před domem je voliérová část s papoušky a (zřejmě) drobnými šelmičkami (mývali, nosáli, mývalovci...), tato část byla však aktuálně dočasně uzavřena kvůli rekonstrukci.
          Celkově je Farma velmi příjemnou mini zoo. Není ani malá ani velká, zvířata mají dostatek prostoru i veškerou péči na odpovídající úrovni a jich poměrně dost - jak druhů, tak kusů. Myšleno je samozřejmě i na návštěvníky, vše je čisté, estetické, ve výborném stavu a neustále se něco mění, renovuje, doplňuje atd. K dispozici je též ubytování.

Autor: Roman HYNEK (2015)

 
   
WZD - Worldwide Zoo Database
2009 - 2019
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 06. 09. 2019
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:06. 09. 2019
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.