!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
† Abenteuerland Rügen
 
     
  Stručně o zábavním parku  
            Abenteuerland leží na Rujáně ve vesničce, či spíše osadě Swine poblíž Karnitzu. Není úplně dobře dostupný, vlastně asi jedině autem a to ještě po nezpevněné cestě. Zřejmě proto zde není ani v sezóně nijak narváno (ačkoli úplně prázdno také ne).
          Zábavní park vznikl v roce 2005 přeměnou z původně komerční pštrosí farmy (Straussen farm). Ta zřejmě nebyla žádným ekonomickým zázrakem a tak došlo na pokus vyměnit jateční pštrosy za turistické... Ačkoli pštrosi zůstali i nadále takovým stěžejním bodem nového Abenteuerlandu, a sice coby nejpočetnější zástupce mini zoo, ale také coby zdroj netradičního občerstvení.
          Zábavní park zní celkem honosně, ale faktický stav takový rozhodně není. Celý areál je jen zahradou vesnického stavení, kde jsou rozmístěny přenosné atrakce typu venkovní šachy, elektrický býk, indiánské tee-pee, bunkr na stromě, hřiště na míčové hry... a aktivity jako lukostřelba, házení nožem, sekerou nebo podkovami, rýžování zlata atd. Pro dospělé je tady restaurace a atelier místního malíře a majitele parku Petera Wecka. Přičemž, jak již bylo řečeno, restaurace láká především na pštrosí pokrmy. Obdobné je to i v obchodě se suvenýry, převažují výrobky z pštrosího peří či vajec.
          Co se týče zvířat a mini zoo, jde o cik cik rozmístěné výběhy, prostě, kde bylo místo. Vedle stohlavého hejna pštrosů v několika výbězích jsou zde i lamy, tibetský jak a množství domácích zvířat - králíci, vietnamská prasata, krávy, koně... Popularitě se těší dětská zoo - poměrně solidní výběh koz a ovcí ležící za restaurací, vně hlavního areálu a především pak průchozí výběh klokanů Bennettových, kteří se stali i jakýmsi vlajkovým zvířetem celého parku. Výběh je celkem prostorný a skutečně jak vystřižený z Austrálie - část je zatravněná, část jsou křoviska s mělkým rybníčkem (spíš velkou louží). Kromě normálně zbarvených, je zde i několik bílých klokanů.
          Největší neštěstí zábavního parku je asi jeho poloha - takříkajíc v místě, kde dávají lišky dobrou noc. Lidi sem sice jezdí, ale nezdá se, že by jich bylo dost na to, aby ekonomicky uživili chod parku, ale kdo ví, přece jen Rujána je velmi turisticky oblíbenou destinací.

Poznámky 2016: ekonomická situace parku nakonec skutečně nebyla tak růžová a proto byl ke konci roku 2010 zavřen.

Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.