!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
† Schmetterlingsgarten Müritz
 
     
  Stručně o motýlí zahradě  
            Motýlí zahrada leží v malebném historickém městečku Meklenburského pojezeří - Alt Schwerin - u muzea na odbočce do Sparowa a Silzu. (Alt Schwern je sice malé městečko, přesto plné různých muzeí a mnoha dalších turistických atrakcí, tak se zde motýlí dům trochu ztrácí).
          Motýlí zahrada ve skutečnosti není zahradou, ale halou, přesněji řečeno jednou jedinou místností o plošné výměře asi 750 m2, což i na poměry motýlího domu poměrně málo. Místnost je opatřena cestičkou ve tvaru "Ө", tedy přeškrtnuté nuly - vlastně vede jen dokola a uprostřed je krátký průchod... Na oficiálních stránkách se píše, že zde bývá 30 - 90 druhů (až 600 kusů) motýlů, přičemž 10 druhů je stabilních, ale to jsou asi spíše "reklamní údaje". Samozřejmě druhová skladba i počet se jistě mění v průběhu roku podle rozmnožovací sezóny v té které tropické oblasti, ovšem uváděná čísla připadají ve srovnání se skutečností poněkud nadnesená. Řekl bych, že tady bude maximálně tak 15 druhů a na tak malém prostoru se jich asi mnoho nepřehlédne. Krom toho jsou to jen ty nejběžnější druhy, které jsou v každém motýlím domě. V podstatě nic zajímavého. V jiných motýlích domech, halách či zahradách je cítit nějaké nadšenectví, prostě to jak je zařízení provozováno se zájmem, tady ne, tady je to jen o byznysu. Zkrátka turistická lokalita, kam se turisté stahují díky všem těm muzeím, tak proč jim nepřidat další možnost - motýly... Jako by to mělo generovat zisk samo...
          Přesto je tu jedna věc zajímavá, a sice vegetace. Hala je vcelku hustě zarostlá - více než bývá jinde, je tu jezírko s kvetoucími lekníny a viktorií královskou. Bohužel je to jediné pozitivum, jinak tady fakt není, co vidět. Za pár minut je po návštěvě.

Poznámky 2016: Motýlí dům byl v roce 2009 zrušen - zřejmě jako nerentabilní - kvůli vysokému nájmu a malému zájmu turistů.

Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.