!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
Alaris Schemetterlingspark Sassnitz
 
     
  Stručně o motýlím domě  
            Motýlí Park vznikl roku 2001 jako Merkurius Schmetterlingspark Rügen, ovšem již dva roky na to (2003) se stal součástí skupiny Alaris, která má v Německu ještě další tři motýlí parky (Alaris Buchholz v Seppensenu, Alaris Uslar a Alaris Wittenberg Lutherstadt).
          Samotná hala je menší (asi 500 m2), ale celkem solidní - hostě zarostlá se spletí cestiček a dokonce i s malým "mezipatrem". Uprostřed je maličký vodopádek. Bohužel je tady velmi málo motýlů, člověk skutečně musí hledat - ve vzduchu se naprosto nic nehýbe. Píše se, že je zde 600 kusů - 150 druhů motýlů, ale to jsou poměrně zavádějící čísla... Ve skutečnosti je to počet za celý rok. Motýlí domy často mění druhy motýlů podle roční doby - přece jen motýl není nic dlouhověkého. A jiné to pochopitelně není ani zde. 150 druhů tady najednou rozhodně nikdy není. Já jsem viděl tak maximálně 15 - 20 druhů motýlů. Vesměs motýli běžní všude. Jediný, který mě upoutal více, jelikož není úplně všude, je jihoamerický druh Greta oto - motýl z čeledi babočkovitých, zvláštní tím, že má úplně průhledná, jakoby blanitá křídla, ovšem s černobílou kresbou. Proto se v angličtině jmenuje Glaswing butterfly (motýl se skleněnými křídly). Bohužel jde o velmi neposedného motýla, který i když se chviličku zastaví, většinou kmitá křídly, takže vyfotit jej chce víc než lidskou trpělivost.
          Motýlí park je doplněn všelijakými více méně byznys aktivitami - kavárna, prodejna všeho možného, ubytování (penzion) atd., ale není to nijak přehnané. Pro člověka, který pár zahraničních motýlích domů již viděl bude tento pravděpodobně tak nějak z kategorie "neurazí, nenadchne".

Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.