!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
Bärenwald Müritz
 
     
  Stručně o parku  
            Bärenwald, čili medvědí les leží mezi městečky Stuer a Bad Stuer u Jezera Plauer See a je to zařízení určené právě jen medvědům, jiná zvířata tu zkrátka nenajdete. Provozuje ho společnost Vier Pfoten, která provozuje podobných zařízení v Evropě více (Rakousko, Bulharsko, Rumunsko...), JAR dokonce i obdobné zařízení pro lvy.
          Do Bärenwaldu jsou umísťováni často bezprizorní nebo týraná zvířata, jedinci z nevyhovujících chovných podmínek nebo ze zrušených zoo apod. V Bärenwaldu se jim dostává velmi důstojných podmínek. Jedním z nejnovějších, největších a v tomto ohledu nejznámějších medvědích parků Vier Pfoten je bulharský Park tancujících medvědů v Belici (Парка за танцуващи мечки Белица). V Bulharsku bývali běžní potulní cikánští medvědáři, kteří v ulicích hráli na housličky a medvědi za bakšiš tancovali. Zvířata byla často v zoufalých podmínkách a v bídném stavu. Se vstupem Bulharska do EU, byla tato činnost zakázána. Někteří medvědi byli (zřejmě) prodáni, jiní skončili právě ve zbrusu novém parku v Belici. Medvědi v Německu nebo Rakousku budou mít asi o něco lepší minulost, přesto asi nic moc... Většina medvědů v Bärenwald Müritz pochází ze Schwarzwaldparku v Löffingenu, což je víceméně zábavní park, takže asi žádný ideál, ostatní jsou ze soukromých chovů nebo městského "cvingru", případně cirkusu. Téměř ideální podmínky získali zde.
          Bärenwald je několik rozsáhlých výběhů, vzájemně propojených tunely pod návštěvnickými cestami. Medvědi mají tolik prostoru, že třeba v polovině parku neuvidíte ani jednoho. Každý výběh je trochu jiný - jeden je typicky lesní, téměř bez sluníčka, druhý má bazén, třetí je louka atd. Medvědi mají k dispozici vždy několik výběhů a tak si mohou sami zvolit.
          Z chovatelského hlediska je park bezvadný a lákavý je kupodivu i pro návštěvníky... Ročně sem chodí okolo 50.000 lidí. V celém areálu je sice poměrně málo zábavy pro děti - jen pár houpaček ve spodní části, ale jinak je tu i restaurace (hned u vchodu).


Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.