!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
Haustierpark Lelkendorf
 
     
  Stručně o Haustierparku  
            Jedna z četných německých zoologických zahrad výhradně s domácími zvířaty. Tato se nachází v Meklenburském Švýcarsku ve vesničce Lelkendorf a patří mezi ty nejlepší svého druhu v celém Německu.
          Park existuje od roku 1992 a je zde k vidění okolo 500 zvířat téměř v 40 různých druzích a plemen - včetně ohrožených nebo méně běžných, jako např. portugalský skot Cachena, tádžické kozy, kozy z Chilského souostroví Juana Fernandeze, Durynské lesní kozy, ovce cápové, husumské červenostrakaté prase, mangalica (maďarské kadeřavé prase), čínské přikulené (meishanské) prase, ovce Jákobova, ovce ouessantská... Největší chloubou zde však je bezmála třicetitihlavé stádo girgentánských koz, což je poměrně vzácné plemeno pocházející ze Sicíle. Má výrazné šroubovité rohy čnějící téměř kolmo z hlavy. Chov je částečně komerční - maso některých zvířat se prodává nebo zpracovává ve zdejší restauraci hned u parkoviště, nicméně tím hlavním je expozice a chov.
          Park začíná restaurací u vchodu. za ní pokračuje cesta okolo maličkých výběhů drůbeže a až za nimi je pokladna. První na co narazíte jsou dva mohutné pětisetleté duby. Hned vedle jsou lamy. Dále jsou geometricky narovnané obdélníkové výběhy nejrůznějších koz, ovcí a prasat. V protilehlém rohu od vchodu je druhá část - obrovské výběhy na rozlehlých pastvinách, tady jsou plemena skotu a koní. Rozhodně je tady, co vidět a to, že se jedná "jen" o domácí zvířata na tom vůbec nic nemění. Je to park, který u nás (v takovém měřítku) nenajdete. Rozhodně velmi zajímavé.

Poznámka 2016: Park změnil majitele a celkem výrazně se za pár let změnil - ještě k lepšímu. Nyní je zde ještě více plemen zvířat, expozice jsou větší a atraktivnější a přibylo také dalších zábavných i servisních prvků (např. lanové centrum).


Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.