!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
Tierpark Grimmen
 
     
  Stručně o tierparku  
             V Německu je spousta maličkých tierparků, kde je namísto pokladny s prodejem lístků jen pokladnička na vhazování mincí. Předpokládá se, že každý hodí Euro a těch pár, co nehodí, je menší ztráta než výplata pokladní. To jsou obecně ty nejslabší zooparky. Více než padesátiletý maličký Grimmenský Tierpark ležící přímo v centru města - v městském parku funguje na stejném principu, jenže kvalitou je úplně jinde.
          Vlastně je to až divné, maličká zoo byla založena v roce 1957, měla asi 9 hektarů a zřejmě fungovala standardním způsobem. Dneska má jen 2,6 hektarů a funguje na pokladničku. Nemá vlastní internetové stránky ani žádné aktuální tiskoviny, je o ní relativně málo informací. Člověk by od takové zoo čekal spíše něco dosluhujícího, dobíhajícího setrvačností, něco, co prostě existuje jen než to definitivně samo padne. Ale není to tak, všechno jsou to zřejmě spíše jakási úsporná opatření z doby po sjednocení Německa, kdy většina menších Tierparků stála na rozcestí "rekonstrukce nebo zavření". Grimmen je asi kompromisem obojího - velmi solidně zrekonstruovaný, ale asi jen v jakési zvladatelné "light verzi". Zřejmě to bylo ku prospěchu věci, jelikož je tierpark skutečně v dobrém stavu.
          Narozdíl od ostatních "kasičkových" tierparků, jsou zde i zaměstnanci a to v neustálém pohybu. I tady jsou sice domácí a místní zvířata, ale řekl bych v množství odpovídajícím běžné zoo. Jinak je druhová skladba ryze zoologická. Jsou zde veskrze exotická zvířata. Velmi oblíbené surikaty, malpy, kosmani, tamaríni, nosáli, nandu, bernešky havajské, papoušci, želvy, svišti, lamy huanako i alpaky nebo dokonce tygři.
           Expozice jsou pravda sice trochu skromnější, ale čisté, udržované a dostatečné (i když tygři prostoru moc nemají). Příjemné místo, bohužel však bez občerstvení a podobných záležitostí.


Poznámky 2016: tygři ze zoo zmizeli ještě v roce 2008, posléze je nahradily pumy.

Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.