!!! Speciální stránka pro zadání nové zoo, doplnění či opravu stávajících údajů  !!!  •  !!! Special page for entering a new zoo, addition or correction current info !!!

Meklenbursko-Přední Pomořansko • Mecklenburg-Western Pomerania
Mecklenburg-Vorpommern

 
Tierpark Sassnitz
 
     
  Stručně o tierparku  
            Maličký Tierpark (2,4 ha) existuje již od roku 1963 či 1964 - oficiální stránky píší, že byl Tierpark založen 1963 zřízením labutího jezera, otevřený však byl až v následujícím roce, kdy přibyli výběhy jelenů a divočáků. Tehdy to byl Heimattiergarten  Saßnitz rozkládající se na nicotné ploše 1,2 ha. Postupně přibývaly další a další expozice i zvířata až byl v roce 1978 tierpark rekonstruován a zvětšen na dvojnásobnou plochu.
          Dnešní stav je, mírně řečeno, tak nějak neutěšený. Zvířat je celkem málo a ta alespoň trochu atraktivnější by se dala počítat na prstech jedné ruky. Expozice jsou zastaralé a nevýrazné. I když jsou v rámci možností udržované, téměř vše volá po rekonstrukci.
          Druhová skladba je celkem pochopitelná -  domácí zvířata (ovce, kozy, osli...) a místní zvěř (divočáci, jeleni, daňci, rysi, vlci, sovy, nějaký ten dravec, kachny...) - především druhy sousedního Národního park Jasmund. Z těch exotičtějších jsou zde běžné druhy - nosáli, makaci, černé labutě a pár vrubozobých. Expozičně nejvíc bije do očí špinavý potok, který je cítit na dálku a jezírko hned u vchodu. Solidní je jen nová opičárna a se zavřenýma očima snad ještě vlčinec a voliéra nosálů.
          Škoda město velikosti a významu Sasnice by si jistě zasloužilo lepší zařízení, vždyť je to metropole tolik turistické Rujány, navíc tak důležitý dopravní uzel (silniční i železniční trajekt do Švédska). Dříve zde bývala dvojnásobná návštěvnost, teď je to zoufalé. Podprůměrné.

Autor: Roman Hynek (2008)

 
   
WZD - Worldwide ZOO Database
2009 - 2016
Zdroje a autoři: WZD, oficiální stránky ZOO, oficiální tiskové a jiné materiály ZOO (není-li uvedeno jinak); Datum poslední aktualizace: 14. 07. 2016
Sources and authors: WZD, official websites of ZOO, official printed and other matters of ZOO (if it is not stated otherwise); Date of last actualization:14. 07. 2016
Všechny části tohoto webu (včetně obrázků, videí apod.) podléhají copyrightu autorů.   •   All parts of this website (including images, videos, etc.) are subject to copyright of authors.